Technická konference v Káhiře

Dne 24.dubna 2016 proběhla v Káhiře v hotelu Intercontinental City Star technická konference na téma „Výstavba a rekonstrukce vysokých elektrárenských komínů v Egyptě“.

 

Tuto konferenci uspořádala společnost Omega – Teplotechna Praha a.s. s přispěním svého zástupce pro Afriku a Střední východ – pana Salaha Abu Labana. Motivem pro uspořádání konference byly jednak projekty oprav elektrárenských komínů, které společnost Omega – Teplotechna Praha realizovala v Egyptě v uplynulém období, jednak aktuální stav egyptské energetiky a potřeba výstavby nových energetických zdrojů v zemi, a také stav stávajících egyptských elektráren včetně elektrárenských komínů.

 

Se svými příspěvky vystoupili jednak jak představitelé organizátora konference – společnosti Omega – Teplotechna Praha a.s., tak přední čeští odborníci na energetiku a egyptští i zahraniční zástupci dodavatelů materiálů a příslušenství pro výstavbu a opravy vysokých průmyslových komínů.

 

Posluchači konference byli především představitelé egyptských energetických institucí a vedoucí pracovníci z elektráren z celého Egypta.

 

Konference se setkala s velkým ohlasem a dá se předpokládat, že napomůže rozvoji spolupráce mezi Omegou a dalšími dodavatelskými subjekty na jedné straně a egyptskými provozovateli elektráren na straně druhé.

 

Konference byla podpořena osobním setkáním předsedy představenstva společnosti Omega – Teplotechna Praha a.s. ing. Bohumilem Ježkem s ministrem průmyslu a obchodu České republiky ing. Janem Mládkem, CSc a velvyslankyní České republiky v Egyptě RNDr. Veronikou Kuchyňovou Šmigolovou. Setkání proběhlo na ambasádě České republiky v Káhiře.

Posted in: